W chwili obecnej nie dysponujemy pogodą dla danego ośrodka.
Jesteś tu:   

Dojazd

 
 

GPS

N: 50° 20’ 21”
E: 16° 22’ 59”
duża mapa

Fantastyczne warunki w Zieleńcu - Wiadomości z ośrodka Winterpol

17.12.2016
 

Winterpol

 
 
Aura nareszcie dopisała. Wolno rozpędzająca się zima dotarła w pełnej okazałości na stoki ośrodka narciarskiego Zieleniec Ski Arena, dzięki czemu panują tu doskonale warunki narciarskie. Mało tego - pogoda na najbliższe dni zapowiada się nawet jeszcze lepiej. 
 
Pierwsze oznaki zimy pojawiły się w Zieleńcu wyjątkowo wcześnie. Już w połowie listopada testowo uruchomione zostały niektóre wyciągi. Ale jak to zwykle bywa, pełnia sezonu rozkręca się dopiero z nastaniem grudnia, kiedy to temperatura niemal na stałe spada poniżej zera. 
 
3 XII w Zieleńcu otwarty został sezon narciarski. Od tego czasu można więc korzystać z kolei i wyciągów już od godziny 9:00 aż do 22:00. Szczególnie nocne jazdy mają teraz wyjątkowym urok - na stokach nie ma jeszcze tłumów, dzięki czemu jeździć można po nich do woli, znajdując przy tym potężną dawkę relaksu na świeżym powietrzu.  
 
Ale to właśnie dopiero teraz aura pokazała swoje prawdziwe, zimowe oblicze sprawiając, że warunki od tego weekendu są w Zieleńcu niemal idealne. Mało tego - optymizmem napawa też prognoza pogody na najbliższe dni. 
 
„Oczywiście zawsze podchodzimy do takich spraw z rezerwą - wszak pogoda w górach potrafi w ciągu kilku godzin zmienić się diametralnie” - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji. „Jednak zachowując odpowiednią dawkę optymizmu, możemy powiedzieć, że przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia będzie w Zieleńcu naprawdę pięknie” - dodaje. 
 
W trakcie tego weekendu w Zieleniec Ski Arena czynna będzie większa niż do tej pory liczba wyciągów i kolei. Będą to wszystkie koleje kanapowe, 15 wyciągów narciarskich oraz  18 tras narciarskich. Większość z nich otwarta dla narciarzy będzie oczywiście do godziny 22:00. Szczegółowy harmonogram dostępności wyciągów znajduje się na stronie www ośrodka.
 


Oceń warunki